Sessiz, Sakin ve Suskun Olarak Tabir Edilen İnsanların 18 İlginç Özelliği

İçindeki sesleri susturmak isterken konuşmayı unutan ve dolayısıyla fazla konuşmayan, kendi halinde yaşayan, mutsuz gibi görünen, ağzı var dili yok diye tabir edilen insanlar genellikle sessiz insan tanımı dahilindedir. Kendilerini açık etmeyi pek fazla sevmeyen ve konuşmaktan daha çok düşünmeyi tercih eden bu insanlar hakkında sizi dumura uğratabilecek bilgileri derledik…

1. Sabır taşı gibidirler ama sabırları taşarsa aynı taşla başınızı yarabilirler.

sessiz insan

Bu tarz insanlar adeta sabır taşından imal edilmiş gibidirler. Onları sinirlendirecek bir hareket yapsanız da ses çıkarmazlar ancak unutmazlar da… Bu nedenden ötürü onları saf görüp de bir şekilde sürekli sabrını sınayanlar sonunda öyle bir patlamayla karşılaşırlar ki; dünya üzerindeki hiçbir kuvvet onları kurtaramaz. Sabırları taştığında ortalığı kasıp kavurur sonra yine susarlar.

2. Detaylar onlardan sorulur; çünkü çok iyi gözlemcidirler.

2

Bu insanlar her detayı yakalar. Hatta çoğu kişinin üzerinde fazla durmayacağı detaylar onlar için üzerine düşünebilecekleri mükemmel meşgalelerdir. Bunu yaparken şöyle bir bakmaları yeterlidir, öyle uzun uzun incelemezler. Hatta bazı durumlarda onların adeta birer elf gözlerine sahip olabileceğini düşünebilirsiniz.

3. Sırf onları konuşturmak için sorulan sorulara ayar olurlar.

Sessiz insan

Bu insanlar çok fazla konuşmadıklarından konuşsunlar diye sürekli olarak arkadaş ortamlarında onlara sorular sorulduğunda ilk başta sabırla yanıt verirler ancak bir zaman sonra sinirlenmeye başlarlar çünkü konuşmak onlar için daha çok sevdikleri düşünce dünyalarından koparılmak anlamına gelmektedir.

4. Kafasının içinde kıyametler kopar.

sessiz insan

Görünürde sessizde olsalar, aslında söylenecek milyonlarca düşünce beyinlerinde akmaktadır. Kafasında kıyametler kopsa bile onlar bunu içlerinde yaşamayı daha çok severler. Konuşacak binlerce şeyleri olabilir ancak bunu konuşarak dile getirmeyi pek tercih etmezler.

5. Güvenlerini har vurup harman savurmazlar.

sessiz insan

Sessiz insanların insanlara pek güvenleri yoktur ancak insanları iyi tanırlar, bunun sebebi ise kimsenin yapmadığı kadar yaptıkları gözlemleridir. Böyle birinin güvenini kazanmak da oldukça zordur. Bu yüzden ilişkilerinde veya arkadaşlıklarında çoğu zaman sorun yaşayan tiplerdir. Eğer böyle birinin güvenini kazanabilirseniz aynı zamanda çok iyi bir dost da kazanabilirsiniz.

6. Sürekli gıybete maruz kalırlar.

Sessiz Joker

“Neden bu kadar sessizsin?” soruları onlar için günlük ritüeldir. Cevap alamazlarsa haklarında komplo teorileri üretilir. Sessizlikleri diğerlerini rahatsız eder, batar hatta bu durum onlara. Bir neden yokken sürekli haklarında bir şeyler üretirler. Sürekli başkalarının gıybet malzemesi olurlar. Sinsi derler, utangaç derler, sorunları var derler, baskıcı bir ortamda büyümüş derler, uzaylı olabilir derler, psikopat derler… Derler de derler.

7. En büyük güçleri sessizlikleridir.

Sessiz insan

Sessizlik birçok kişinin farkında olmadığı önemli bir silahtır çünkü sessizlik yavaş yavaş yayılır ve karşınızdaki üzerinde büyük bir denetleme gücüne dönüşür. Bu kişiler ile muhatap olurken dikkat edin, tek bir cümleyle birçok kişiyi etkileyebilirler.

8. Çok yaratıcı bir hayal gücüne sahiptirler.

sessiz insan

Sessiz insanlar sürekli olarak düşüncelerin arasında olduklarından özgün fikirler üretmek onlar için hiçbir zaman sorun oluşturmaz. Kafalarının içi ayrı bir dünya gibidir. O dünyanın içerisinden çıkardıkları fikirler yıllar süren gözlemlerin ve tasarlamaların ürünüdür. Yazarlık, senaristlik, ressamlık gibi yaratıcılık isteyen mesleklerde oldukça başarılı olabilirler.

9. “Ayar vermek” onlardan sorulur.

Sessiz insan

Her şeye verilecek bir cevapları bulunur. Bu insanlarla sakın ola laf kalabalığına girişmeyin. Ya da onlara karşı asla üstü kapalı laf sokma girişiminiz olmasın çünkü bunu hemen fark ederler. İlk başta bunu önemsemezler çünkü onun için konuşmaya değecek bir durum değildir bu. Ancak sabırları tükenirse en umulmadık anda öyle bir şey söylerler ki; cümle aleme rezil olduğunuz yetmezmiş gibi üzerinden bir hafta geçtikten sonra size söylediği şeydeki farklı anlamları keşfettiğinizde ona karşı saygı duruşuna geçersiniz. Sessiz insanların konuşması her zaman korkutur. Konuşacak bir şeyleri varsa durum vahimdir. En ağır laf onlara ait olur, yeri geldiğinde en güzel espriyi onlar yapar.

10. Gururun heykeli dikilecek olsa bu insanlardan birinin heykeli olurdu.

sessiz insan

Asla ödün vermeyecekleri  tek şey gururlarıdır. Eğer onların gururunu incitecek bir şey yapmışsanız nasıl bir geçmişiniz olursa olsun sizi o an silerler ve unuturlar,  nefret bile edemezler. Çok sabırlı olsalar da gururları konusunda taviz vermezler. Her ne kadar gururları çok büyük olsa da, sanılanın aksine asla ulaşılmaz ve kibirli değillerdir.

11. Sır tutmak onların işidir…

Sessiz İnsan

Eğer kimsenin bilmesini istemediğiniz bir sırrınız varsa ve artık bunu birilerine anlatıp rahatlamak istediğinizde bu insanlara sonuna kadar güvenebilirsiniz. Kendilerine verilen sırrı mezara götürürler.

12. Hiç istemeseler de bulundukları ortamlarda hemen ilgi odağı olabilirler.

Sessiz insan

Sessiz insan, bulunduğu ortamda dikkatleri üstüne çeken, kendi halinde yaşayan, özenilen insandır. Bu yüzdendir ki sessiz olmayı beceremeyen insanlar sürekli bu tip insanlarla uğraşırlar. İlgi odağı olmak, istedikleri bir şey olmasa da bir şekilde her zaman dikkat çekerler.

13. Gizemlidirler.

Sessiz insan

Bu insanlar kendilerini hemen açık etmedikleri için sürekli olarak bir gizem bulutunun altında dolaşırlar. Onlarla ne kadar iyi arkadaş olursanız olun hiçbir zaman onları tam anlamıyla tanıdığınızı söyleyemezsiniz. Aynı durum onlar için geçerli değildir. Yalnızca 5 dakikalık bir gözlem sonucunda şecerenizi elinize verirler.

14. “Neyin var?” sorusuna illet olurlar.

15

Çoğu insan tarafından bu soruya maruz kalırlar. Fazla konuşmadıkları için sürekli olarak merak edilirler. Neden konuşmadığı, çok konuşmadan nasıl yaşayabildiği, istediğinde nasıl bu kadar zekice cevaplar verebildiği her zaman merak konusudur. Bu yüzden herkes; onları konuşturabilmek, ağzından laf alabilmek ve onları çözebilmek için söze; “Neyin var?” sorusuyla başlar. Bu soruya cevap vermemeyi tercih ederler.

15. Dış görünüşlerine özen göstermezler.

Sessiz insan

Onlar için dış görünüş önemli değildir. Çok elit bir partiye pijamayla, çok salaş bir buluşmaya ise takım elbiseyle gidebilirler. İnsanların kendileri hakkında konuştuklarına aldırmazlar. Bu yüzden hep farklı görünürler.

16. İstediklerinde oldukça sevimli olabilirler.

Sessiz insan

Bu insanlar aslında oldukça eğlenceli ve hoş insanlardır. Ancak bu yönlerini kolay kolay ortaya çıkarmazlar. Önce karşısındaki insana güvenmeleri gerekir. İstediklerini elde etmek konusunda da oldukça başarılıdırlar … Yeter ki istesinler… İstemedikleri şeyleri de kafasına silah dayasanız yaptıramazsınız.

17. Az ve öz konuşurlar.

18

Konuşmak durumunda kaldıklarında veya kendilerine bir şey sorulduğunda (Soran kişiye göre değişir) genellikle kısa ve net yanıtlar verirler. Bu durum bazen diğer insanları rahatsız edebilir ancak bunu hiçbir zaman umursamazlar. Bazen ise verdikleri cevaplar düşündürücü olabilir.

18. Az insan, çok huzur.

Sessiz insan

Genellikle çok geniş bir arkadaş çevreleri yoktur. Kendilerine birkaç dost edinirler ve bu onlar için yeterlidir. Zaten kalabalık ortamları da pek sevmezler. Herhangi bir yere giderken kalabalığa karışmamak için yolu uzatırlar.

19. Çaya bağımlıdırlar.


Güne asla çay içmeden başlamazlar ve kesinlikle kimse ile tek kelime konuşmazlar, çay onlar için hayatın en önemli vazgeçilmezidir, eğer çayı siz demlemişseniz o zaman herşey değişebilir.